Samochody zabytkowe w filmach Samochody zabytkowe w filmach

Samochody zabytkowe w filmach

Echo Park aesthetic disrupt occupy Blue Bottle actually plaid church-key. Skateboard cred lumbersexual, ugh Williamsburg mixtape Thundercats typewriter viral taxidermy retro kitas pork belly McSweeney’s.

Najpopularniejsze samochody zabytkowe w filmach na przestrzeni lat!

W wielu filmowych hitach pojawiły się zabytkowe i kultowe pojazdy. Samochody zabytkowe w filmach często nie są one jedynie tłem do toczącej się akcji, ale też stanowią jego główny element,będąc przy tym wyjątkowym środkiem transportu. W filmach i serialach nie brakuje dynamicznych scen z ich udziałem. Zabytkowe auta pojawiają się nie tylko w filmach akcji, sensacyjnych, komediach, horrorach, ale też produkcjach fantastycznych. Oto jedne z najpopularniejszych pojazdów zabytkowych, jakie można podziwiać na ekranie.

DeLorean DMC 12 - "Powrót do przyszłości"

Źródło zdjęć: unsplash.com

DeLorean DMC 12 – „Powrót do przyszłości”

To kultowe, sportowe auto produkowane w latach 1981-1983. Na rynku pojawiło się jedynie 8583 sztuk tych pojazdów, przez co stały się one bardzo chętnie kupowane przez kolekcjonerów z różnych krajów. DeLorean wyróżnia się oryginalnym wyglądem. To dwudrzwiowe coupé o masywnej konstrukcji i niskim zawieszeniu. W karoserii samochodu przeważały ostre kształty, a była ona stworzona z nielakierowanego metalu. Cechą charakterystyczną DeLorean są też unoszone do góry drzwi. Pojazd został wyposażony w silnik benzynowy w układzie V6 o pojemności 2,8 l oraz mocy 130 KM. Ze względu na swój futurystyczny wygląd, samochód ten sprawdził się doskonale w filmie fantastyczno-przygodowym. Pojawił się w roli wehikułu czasu w firmach „Powrót do przyszłości I-III.

Mini Cooper S - "Włoska robota"

Źródło zdjęć: unsplash.com

Mini Cooper S – „Włoska robota”

Kolejnym zabytkowym samochodem znanym z filmy jest Mini Cooper S, czyli pojazd produkowany w latach 60′. To kultowy, najbardziej znany brytyjski pojazd, który sprzedał się w ilości 5 milionów egzemplarzy. Warto podkreślić, że marka produkujące te pojazdy wchodzi w skład koncernu BMW AG. Od 2001 roku niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zajęło się własną produkcją tych kultowych modeli. Mini Coopery S wyposażony w mocne silniki o pojemności 1071 cm3 i 1275 cm3. Ze względu na to, brały udział w popularnym na całym świecie Rajdzie Monte Carlo. Wersja Mini wyróżniała się zarówno sportowymi osiągami, jak i świetną zwrotnością, ekonomicznością, a przy tym nie kosztowała dużo. Mini Cooper S można było też podziwiać w filmie z 1969 roku- „Włoska robota”.

Aston Martin DB5 - Goldfinger, Operacja Piorun

Źródło zdjęć: unsplash.com

Aston Martin DB5 – Goldfinger, Operacja Piorun, Goldeneye, Jutro nie umiera nigdy, Casino Royale, Skyfall, Spectre

Samochody zabytkowe w filmach: jeden z najpopularniejszych to Aston Martin DB5 to popularne auto Jamesa Bonda. Marka rozpoczęła seryjną produkcję samochodów jeszcze w latach 20.XX wieku, aczkolwiek dopiero później zaczęła ona kojarzyć się ze sportowymi i ekskluzywnymi modelami. DB5 można z pewnością uznać za najbardziej znany model, którzy kojarzy się ze słynnym Jamesem Bondem. Jest on poszukiwany przez kolekcjonerów i osiąga astronomiczne ceny. Model ten jest szybszy od DB4 oraz wizualnie bardziej dopracowany od DB6. Jego produkcja przypada na lata 1963-1965, a z taśmy produkcyjnej zeszło tylko 1063 tych pojazdów. Aston Martin DB5 pojawia się w 2 wersjach nadwozia- coupé i kabriolet. Wyposażony w 6-cylindowy silnik o pojemności 4 l i mocy 282 KM. Pojazd ten pojawia się u boku znanego agenta w 10 filmach.

Ford Gran Torino - "Gran Torino"

Źródło zdjęć:unsplash.com

Ford Gran Torino – „Gran Torino”

Masywny Ford The Gran Torino produkowany w latach 1972-1976. Można go było dostać aż w 7 wersjach nadwozia (od coupé, aż po kombi). W sprzedaży znalazła się też mocna wersja, wyposażonY w silnik o mocy 375 KM. Cechą charakterystyczną Forda Gran Torino jest zwłaszcza pasek na nadwoziu. To właśnie ten pojazd można podziwiać na ekranach w popularnym filmie z 2008 roku- „Gran Torino”, za którego reżyserię odpowiadał sam Clint Eastwood. Model ten pojawił się też w sławnym serialu kryminalnym- „Starsky i Hutch”.

FIAT 125p - "Zmiennicy"

Źródło zdjęć: unsplash.com

FIAT 125p – „Zmiennicy”

Polska propozycja zabytkowego już pojazdu, który pojawił się w polskiej kinematografii. Fiat 125p to model produkowany w latach 1967-1991. Na rynku pojawiło się ok. 1,5 miliona egzemplarzy tego pojazdu. W Fiacie 125p montowano najmocniejszy silnik o mocy 105 KM. Samochód stał się głównym bohaterem kultowego już serialu „Zmiennicy”. W filmie pojawił się pojazd o niebieskim kolorze nadwozia, po czym na ekranach pojawił się model w kolorze safari. Fiat 125p wystąpił też w serialu „07 zgłoś się”. To właśnie nim jeździł porucznik Borewicz.

Pontiac Firebird Trans-Am II - "Mistrz kierownicy ucieka"

Źródło zdjęć: unsplash.com

Pontiac Firebird Trans-Am II – „Mistrz kierownicy ucieka”

Pontiak Firebird II to kolejny kultowy samochód filmowy. Jego produkcją zajmował się koncern General Motors, a przypadała ona na lata 1970-1981. Pojazd dostępny był w 2-drzwiowej wersji coupé, ponadto posiadał okazałą atrapę chłodnicy i pojedyncze reflektory. Z tyłu natomiast miał specyficzne oświetlenie, a biegnące przez całą jego szerokość. Firebird Trans-Am II wystąpił w 3 częściach filmu „Mistrz kierownicy ucieka”. To właśnie dzięki niemu, auto to stało się tak sławne, a jego sprzedaż widocznie wzrosła.

Źródło zdjęcia miniaturki: unsplash.com