× Filtruj

Sprzedam Toyota Corona MK1 RT80

 Lokalizacja: Międzychód
 Dodano: 02.04.2024, 15:00
29 900 PLN do negocjacji
1983 Toyota FJ45 Land Cruiser

1983 Toyota FJ45 Land Cruiser

 Lokalizacja: Phoenix cały kraj
 Dodano: 25.01.2024, 17:20
Toyota – japońska precyzja w tworzeniu samochodów. Toyota to japoński międzynarodowy producent samochodów z siedzibą w Toyota City, Aichi, Japonia. Firma została założona przez Kiichiro Toyodę w 1937 roku jako spin-off z firmy jego ojca Toyota Industries z tworzeniem pojazdów. Trzy lata wcześniej, w 1934 r., będąc nadal częścią Toyota Industries, stworzyła swój pierwszy towar, silnik Type A, aw 1936 r. swój pierwszy samochód osobowy, Toyotę AA. Toyota Motor Corporation produkuje pojazdy poniżej pięciu marek, w tym marki Toyota, Hino, Lexus, Ranz i Daihatsu. Posiada również 16,66% udziałów w Subaru Corporation, 5,9% udziałów w Isuzu, a także 3,58% udziałów w Mazdzie. Toyota jest światowym liderem w sprzedaży hybrydowych pojazdów elektrycznych i jedną z największych firm zachęcających do masowego wprowadzania pojazdów hybrydowych na całym świecie. Skumulowana światowa sprzedaż hybrydowych modeli samochodów osobowych Toyoty i Lexusa osiągnęła kamień milowy w kwietniu 2016 r. Jej rodzina Prius jest najlepiej sprzedającą się tabliczką znamionową hybrydy na świecie z prawie 5,7 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie na dzień 30 kwietnia 2016 r.

Niezawodność, trwałość i jakość to tylko niektóre z charakterystycznych cech pojazdów Toyoty. Firma znana jest również z zaangażowania w ciągłe doskonalenie, które pomogło jej stać się jednym z najbardziej szanowanych producentów samochodów na świecie.
 

Najpopularniejsze klasyki marki Toyota.

 
 

Toyota Celica

Toyota Celica to samochód sportowy produkowany przez koncern Toyota Motor Corporation od 1970 roku. Nazwa Celica pochodzi od łacińskiego słowa - coelica - oznaczającego „niebiański”.
Celica pierwszej generacji (1970–1977) była samochodem kompaktowym opartym na modelu Toyoty Corolli i była dostępna w wersjach coupé i liftback. Modele marki Toyota są wyposażone w 1,6-litrowy silnik DOHC z pięciobiegową manualną skrzynią biegów.
W 1978 roku powstaje druga generacja auta (1978–1981). Samochód roku 1978 to większy model Toyoty. Samochód osobowy jest dostępny w wersjach nadwozia typu coupe, liftback i kabriolet. Klasyk Toyoty napędza silnik o pojemności 1,8 litra i jest dostępny z czterobiegową manualną lub trzybiegową automatyczną skrzynią biegów.
Klasyk trzeciej generacji (1982–1986) był całkowicie nową konstrukcją, charakteryzującą się zaokrąglonym kształtem, długim rozstawem osi i szerokim rozstawem kół. Samochód zabytkowy był napędzany 2,0-litrowym silnikiem i był dostępny z pięciobiegową manualną lub czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.
Celica czwartej generacji (1987–1993) miała bardziej zaokrąglone nadwozie i była napędzana silnikiem o pojemności 2,2 litra. Był dostępny z pięciobiegową manualną lub czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.
Klasyk piątej generacji (1994-1999) był całkowicie nowym projektem i był dostępny w wersji nadwozia typu coupe i kabriolet. Był napędzany silnikiem o pojemności 1,8 litra i był dostępny z pięciobiegową manualną lub czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.
Celica szóstej generacji (2000–2006) miała bardziej kanciastą konstrukcję i była napędzana silnikiem o pojemności 1,8 litra. Był dostępny z pięciobiegową manualną lub czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.
Toyota Celica siódmej i ostatniej generacji powstaje w 2007 roku. Produkowane samochody to odnowiona wersja Celici szóstej generacji, która jest napędzana silnikiem o pojemności 1,8 litra. Samochód zabytkowy jest dostępny z sześciobiegową manualną lub czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Zalety klasycznego modelu Toyota:
- Mocny i niezawodny silnik jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów Toyoty.
- Przyzwoita cena daje gwarancję sukcesu w światowej sprzedaży samochodów.
- Ta wersja Toyoty gwarantuje wygodne wnętrze.
- Klasyczne samochody marki są łatwe w utrzymaniu.
- Klienci Toyoty zarejestrowali dobrą oszczędność paliwa aut Toyoty.

Wady samochodu zabytkowego Celica:
- Słaba obsługa klasycznych modeli marki.
- W samochodach marki Toyota niestety brakuje mocy.
- Modele marki Toyota mają ograniczoną przestrzeń ładunkową.
- Produkowane modele marki mają przestarzałe funkcje technologiczne.
- Trudno znaleźć części zamienne do samochodów marki Toyota.


Toyota Corona

Po raz pierwszy została wprowadzona w 1957 roku Toyota Corona i była pierwszym modelem marki Toyota Motor Corporation eksportowanym do Stanów Zjednoczonych. Corona była kompaktowym sedanem oferowanym w wersji dwu- i czterodrzwiowej. Corona pierwszej generacji była napędzana 4-cylindrowym silnikiem 1,6 l i była oferowana zarówno w wersji standardowej, jak i Deluxe.
W 1968 roku powstaje Toyota Corona - przeprojektowana staje się modelem Toyoty Corony serii RT. Ta seria była wyposażona w większy 4-cylindrowy silnik 2,0 l i była oferowana w wersji dwudrzwiowej z twardym dachem i czterodrzwiowym sedanie. W 1969 roku powstaje Toyota Corona w wersji kombi.
1974 był rokiem debiutu modelu Toyoty trzeciej generacji. Nowy samochód był dostępny w dwu- i czterodrzwiowym sedanie oraz dwudrzwiowym nadwoziu z twardym dachem. Modele te były napędzane 4-cylindrowym silnikiem 1,8 l i były oferowane w wersjach wyposażenia Standard, Deluxe i Super Deluxe.
W 1979 roku samochód doczekał się czwartej generacji. Produkcja samochodu zyskała kilka wersji dwu- i czterodrzwiowej sedan oraz dwudrzwiowej z twardym dachem. Był napędzany 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,0 l i był oferowany w wersjach wyposażenia Standard, Deluxe, Super Deluxe i Luxury. Ta generacja dodała również wersję z napędem na cztery koła o nazwie Corona All-Trac.
Firma Toyota w 1984 roku wprowadza na rynek piątą generację Corony. Wśród aut zabytkowych była oferowana w dwu- i czterodrzwiowym sedanie oraz dwudrzwiowym nadwoziu z twardym dachem. Był napędzany 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,0 l i był oferowany w wersjach wyposażenia Standard, Deluxe, Super Deluxe i Luxury. Ta generacja aut Toyoty była ostatnią sprzedawaną w Stanach Zjednoczonych.

Szósta i ostatnia generacja Corony została wprowadzona w 1992 roku i była oferowana w wersji dwu- i czterodrzwiowej sedan oraz dwudrzwiowej z twardym dachem. Był napędzany 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,0 l i był oferowany w wersjach wyposażenia Standard, Deluxe, Super Deluxe i Luxury. Ostatnia szósta generacja samochodu miała miejsce w 1992 roku, po czym została wycofana w 2000 roku. Toyota zyskała ogromne uznanie wśród japońskich producentów samochodów.

Zalety starych samochodów Toyota Corona:
1. Toyota stanowi niezawodność. Samochód ma długą historię i długą żywotność. Model jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów Toyoty.
2. Kompaktowa Toyota Corona ma wygodne wnętrze z dużą ilością miejsca dla pasażerów i ładunku.
3. Ma dobrą oszczędność paliwa, co czyni go ekonomiczną opcją dla osób codziennie dojeżdżających do pracy.
4. Corona jest łatwa w utrzymaniu i naprawie.
5. Jest to niedroga opcja dla tych, którzy szukają niezawodnego pojazdu, który nie zrujnuje portfeli kupujących.

Wady auta zabytkowego Toyota Corona:
1. Toyota Corona jest starszym modelem i może nie mieć najnowszych funkcji technologicznych.
2. Silnik i skrzynia biegów są dość podstawowe, więc mogą nie być tak mocne, jak nowsze modele.
3. Wnętrze może sprawiać wrażenie przestarzałego i pozbawionego nowoczesnych udogodnień.
4. Części mogą być trudne do znalezienia, ponieważ model nie jest już produkowany.
5. Japoński klasyk Toyoty może nie mieć tego samego poziomu funkcji bezpieczeństwa, co nowsze modele.


Toyota Soarer GZ20

Toyota Soarer GZ20 była coupe typu grand tourer produkowaną w latach 1981-1991. Był to luksusowy model Toyoty i był dostępny w konfiguracjach dwu- i czterodrzwiowych. Wyposażony w szereg sześciocylindrowych silników rzędowych i czterobiegową automatyczną skrzynię biegów. Model GZ20 był pierwszym Soarerem sprzedawanym w Japonii.

Ten zabytkowy samochód został początkowo wprowadzony na rynek z 2,0-litrowym silnikiem 6M-GEU, który później został zmodernizowany do 2,5-litrowego silnika 1G-GTEU. Posiadał również tylne hamulce tarczowe, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane lusterka, klimatyzację i szyberdach. Wnętrze zostało obszyte skórą, z opcją cyfrowego zestawu wskaźników. Nadwozie charakteryzowało się eleganckim nadwoziem z nisko zawieszoną linią dachu i ostrymi liniami.

To zabytkowe auto było popularne w Japonii i było eksportowane do kilku krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Pojazd ten był również popularny na scenie tuningowej i pojawił się w japońskiej mandze Initial D.
GZ20 został wycofany w 1991 roku i został zastąpiony przez Toyotę Soarer Z30.

Zalety samochodu zabytkowego Toyota Soarer GZ20:
1. Model Toyota stanowi niezawodność. To dobrze zbudowany pojazd, który jest w stanie zapewnić komfortową i przyjemną jazdę.
2. Oferta samochodów Toyota gwarantuje mocny i wydajny silnik. Zapewnia dobre osiągi i oszczędność paliwa ten klasyczny samochód marki .
3. Wnętrze auta zabytkowego jest wygodne i przestronne, oferuje dobrą widoczność i dużo miejsca na nogi dla pasażerów.
4. Wygląd zewnętrzny tego klasyka jest atrakcyjny i aerodynamiczny, co pomaga zmniejszyć opór powietrza i zmniejszyć zużycie paliwa.
5. Model GZ20 jest wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak ABS i poduszki powietrzne, które zapewniają ochronę w razie wypadku.

Wady auta zabytkowego Toyota Soarer GZ20:
1. Samochód ten jest starszym modelem, w związku z czym może nie być tak zaawansowany technologicznie jak nowsze modele.
2. Kompaktowa Toyota GZ20 to duży pojazd, dlatego manewrowanie w ciasnych przestrzeniach może być trudne.
3. Model GZ20 nie jest tak oszczędny jak nowsze modele, przez co może być droższy w eksploatacji w dłuższej perspektywie.
4. Klienci Toyoty zarejestrowali większą podatność na uszkodzenia mechaniczne ze względu na wiek aut.
Do góry