× Filtruj

Ogłoszenia Chevrolet z Czechy

Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Urodzony w 1861 roku William Durant już w latach dziewięćdziesiątych odnosił swoje pierwsze sukcesy w sprzedaży powozów konnych na całym świecie. Interes szedł na tyle dobrze, że Durant postanowił zająć się produkcją samochodów. I tak w roku 1904 powstało przedsiębiorstwo Buick Motor Co. W przeciągu czterech lat dorobił się niewyobrażalnie dużych pieniędzy, które pozwoliły mu stworzyć kilka innych marek, w tym między innymi Cadillaca, Oldsmobila i Oaklanda. Zarządzanie tyloma firmami zaczęło być uciążliwe, dlatego w 1908 roku powstała jedna, ogromna spółka, pod którą znalazły się wszystkie dotychczas przez Duranta założone. W ten oto sposób powstał największy na świecie gigant motoryzacyjny - General Motors.
Radość nie trwała długo, ponieważ po wielkim kryzysie bankowym w 1910 roku William Durant został zwolniony z General Motors. Nie załamał się jednak, gdyż poznał człowieka - Louisa Chevroleta - który został jego przyjacielem. Louis Chevrolet pochodził ze Szwajcarii i był kierowcą rajdowym. Louis Chevrolet razem z zatrudnionym przez Duranta, Etiennem Planche, zaprojektowali luksusowe, sześciocylindrowe auto. Tak powstał model Classic six serii C, na którym widniało nazwisko Chevroleta. W ten oto sposób firma Chevrolet Motor Company została założona 3 listopada 1911 roku we Flint w stanie Michigan.

Jak to w biznesie bywa obaj panowie pokłócili się co skutkowało opuszczeniem spółki przez Louisa Chevroleta w roku 1913. Przeniósł się do Indianapolis, gdzie stał się legendą tamtejszych wyścigów.
William Durant w tym czasie zajął się produkcją nowych, ale tańszych aut, co zaczęło przynosić zyski. Postawił sobie nowy cel, którym była produkcja samochodów przystępnych cenowo. Wyprodukowany Chevrolet 490 był autem tak rozchwytywanym, Ze to dzięki niemu Durant stanął finansowo na nogi i postanowił obrać kolejny cel - odbić stworzoną przez siebie grupę General Motors. Miał asa w rękawie - jego firma liczyła się na rynku motoryzacyjnym i przynosiła ogromne zyski. William swój cel osiągnął, bo w 1918 roku znów stanął na czele General Motors, a marka Chevrolet stała się częścią spółki. Niestety William Durant nie na długo zagościł w szeregach General Motors, bo już po dwóch latach opuścił wielki koncern.
Chevrolet jako przedsiębiorstwo motoryzacyjne stało się globalnym koncernem. Pod koniec lat dwudziestych posiadał swoje fabryki w wielu miastach na świecie, w tym między innymi w Warszawie.
Historia firmy toczyła się dalej i w czasie II wojny światowej Chevrolet zajął się wyłącznie produkcją ciężarówek. Następnie w 1955 roku wprowadził na rynek silnik V8 "small block". Innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez markę Chevroleta napędzała motoryzacyjny biznes.

Chevrolet przedsiębiorstwo motoryzacyjne w swojej stuletniej historii, jak i w obecnych czasach stawia na możliwie uniwersalne, ale jednak wyjątkowe samochody. Samochody wyprodukowane przez koncern to porządne auta dla każdego. Tej dewizy marka Chevrolet trzyma się do dnia dzisiejszego i oby tak dalej.


Najpopularniejsze modele Chevroleta:


Chevrolet Camaro - konkurencja Forda Mustanga

Samochód flagowy amerykańskiej grupy General Motors. Debiut Chevrolet Camaro miał w 1966 roku. Rok później nastąpiła masowa produkcja tego modelu. Auto służyło jako samochód bezpieczeństwa w wyścigach, czego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu z koncernów motoryzacyjnych. Nazwa "Camaro" pochodzi z języka francuskiego i potocznie oznacza przyjaciela. Chyba nie ma tutaj osoby, która nie chciałaby mieć przy sobie takiego przyjaciela.

Typ nadwozia Chevrolet Camaro to coupe i cabrio. Sportowe camaro - takie określenie najczęściej można usłyszeć widząc ten model. Wyglądem nie przypomina auta innej marki, jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
Do zalet tych aut należy na pierwszym miejscu wymienić wygląd, bo to bezsprzeczny atut tego modelu Chevroleta. Moc to następny walor Camaro. Sportowe Camaro ma powalające brzmienie, które sprawia, że legenda "muscle cars" wciąż żyje.
Jest to samochód z duszą, jednak wadą jest spalanie. Każdy chciałby go mieć w swoim garażu, jednak nie każdy chce napełniać bak paliwem, niestety.


Chevrolet Corvette - najsłynniejszy model w historii

Najpopularniejsze modele Chevroleta to zdecydowanie Corvette i Camaro. Chevrolet Corvette to samochody produkowane od 1953 roku. Stały się ikoną nie tylko amerykańskiej grupy General Motors, ale mówi się o nim , że jest światową legendą. Do 2017 roku powstało aż 7 generacji tego samochodu. Samochody marki Chevrolet Corvette można było oglądać na szklanym ekranie w takich produkcjach jak: "Godziny szczytu", "Auta 2", "Corvette Summer", "Route 66", "Transformers: Zemasta upadłych" czy "Glee".
Chevrolet Corvette to bez wątpienia auto sportowe, które przez lata ewoluowało, jednak zawsze dostępna była wersja dwudrzwiowa i dwuosobowa. Typ nadwozia w pierwszej generacji to kabriolet, w następnych kabriolet lub coupe.

Najoszczędniejsza wersja jeżeli chodzi o zużycie paliwa to Corvette Stingray. Na trasie ten model spala 9-11 litrów na 100 km, zaś w mieście 21 - 23 litry na 100 km. Do słabych punktów modelu możemy spokojnie zaliczyć problemy z układem kierowniczym - szczególnie wadliwe okazują się pompy wspomagania oraz drążki kierownicze. Wadliwe okazują się również amortyzatory, a niekiedy pojawiają się luzy w łożyskach kół. Problematyczna zdarza się też elektryka, usterki dotyczą radia, zamków i kontrolek.
Chevrolet Corvette to auto idealne dla wielbicieli sportowych i szybkich samochodów. Na tle konkurencji wypada stosunkowo nisko pod względem ceny, a wysoko patrząc na spalanie.


Chevrolet Volt - elektryczna przyszłość

Chevrolet Volt jest to samochód elektrycznym typu plug-in. Chevrolet przedsiębiorstwo motoryzacyjne stworzyło model elektryczny na tej samej płycie podłogowej, co Opel Ampera. Samochody wyprodukowane przez koncern General Motors mają ciekawy wygląd oraz co ważne są ekologiczne. Pierwszy egzemplarz został zaprezentowany w 2007 roku, jednak jego sprzedaż rozpoczęła się dopiero trzy lata później.

Elektryczny Volt ma silnik o mocy 150 koni mechanicznych, a dzięki w pełni naładowanym akumulatorom możemy pokonać 60 km. Po wyładowaniu baterii przełączamy się na 1,4 litrowy silnik benzynowy o mocy 86 koni mechanicznych, dzięki któremu możemy pokonać dodatkowo 500 km. Silnik ten ma za zadanie ładować akumulatory, co daje możliwość spalania paliwa na niskim poziomie 1,2 litra na 100 km. Elektryczny Volt aby się w pełni naładować potrzebuje około 4 godzin.
Marka Chevrolet Volt została założona w Stanach Zjednoczonych i tylko tam miała być dostępna. Na szczęście stało się inaczej i elektryczne modele szybko trafiły do Europy, gdzie zyskały duże zainteresowanie.
Do góry